В момента ситуацията изисква председателят на БСП да работи 24/7

...
В момента ситуацията изисква председателят на БСП да работи 24/7
Коментари Харесай

Калоян Паргов: Председателят на БСП трябва да работи 24/7 за партията

В момента обстановката изисква ръководителят на Българска социалистическа партия да работи 24/7 за партията. Представете си един човек, който е зает с министерство или с Европарламента, със всички пътувания и задължения, да ги да съчетава с пълноценна работата в партията. Трудно. Носенето на две или три дини под една мишница и жонглирането с тях е непостижима работа, изключително когато има тежки задания за решение.

Това сподели Калоян Паргов – претендент за ръководител на Българска социалистическа партия, пред съидейници от Кюстендилска област, за която е отговарял, когато е бил член на Изпълнителното бюро на партията.

„ Където е Паргов, там е успеха! “, съобщи огромната футболна звезда на „ Марек “ Сашо Паргов, Той участва на събитието дружно със сина си Ивайло Паргов, който в този момент е президент на футболния клуб.

Според Калоян Паргов първото нещо, което би трябвало да направи новият ръководител на Българска социалистическа партия е да

възвърне разговора и връзката в партията.

„ Ключово е, изключително когато сме в такава спешна обстановка, всички да сме еднообразно и навреме осведомени. Ако стана ръководител, първото нещо идната седмица е да извикам всички регионални ръководители и да обсъдим каква е обстановката и да си сложим задания. Това е екипната работа “, изясни той.

По думите му до месец септември Българска социалистическа партия би трябвало да има нова стратегия.

„ Аз съм подготвил моята стратегия и тя се споделя „ Справедливост в деяние “. Тя е от две елементи. Едната е организационната, а другата част е чисто идейно-програмната и тя е обвързвана с моето разбиране, че щом сме Българска социалистическа партия и щом и светът се трансформира и се трансформира, е редно да си отидем на мястото, откъдето сме тръгнали и да приказваме за повече социализъм в актуален тип “, смята претендентът за ръководител на Българска социалистическа партия.

„ След идването на Тръмп, светът върви към един различен, друг модел и ред. Моето виждане е, че би трябвало да наблегнем на националната страна, на България, на българските ползи и на националния суверенитет – нещо, което ни кара да се усещаме горди, че сме българи “, посочи Паргов и добави, че полезностите като мир, правдивост, взаимност, независимост, както и фамилията, са неща, които би трябвало да участват в партийно-политическия речник на Българска социалистическа партия, както вътре, по този начин и отвън партията, обосновавайки едни или други политики, които пазят обществено.

Той съобщи, че Българска социалистическа партия в огромна степен се е деинтелектуализирала и напомни, че през годините част от парламентарното посланичество на партията са били персони като Валери Петров, Йордан Радичков, Андрей Пантев, Любен Корнезов и Стефан Данаилов.

Връщането на този интелектуален капацитет е основна задача. Тя ще подкрепи работата на парламентарната група, на министрите и представителите в локалната власт. Така ще можем дружно да решаваме проблеми и задания. Това е било силата на Българска социалистическа партия и по този начин би трябвало да бъде още веднъж “, безапелационен бе Калоян Паргов.


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР