В момента няма работещи регулатори в България"Цацаров и Гешев ако

...
В момента няма работещи регулатори в България"Цацаров и Гешев ако
Коментари Харесай

Иво Мирчев: В енергетиката има върхушка и прокурорски чадър над определени хора

В момента няма работещи регулатори в България

"Цацаров и Гешев в случай че си гледаха работата тази върхушка в енергетиката нямаше да работи и прокуратурата щеше да е повдигнала обвинявания, вместо да се пуска чадър на избрани дейности над избрани хора ", сподели депутатът от Демократична България и зам.председател на енергийната комисия в Народното събрание Ивайло Мирчев в утринния блок на.

Според него всички наранени от високите сметки за ток ще бъдат обезщетени. Подготвял се автоматизиран механизъм, който да сработва в такива обстановки.

"Дали са 9, 5, трима или един членовете на КЕВР няма значение, въпросът е, че сега няма работещи регулатори в България. Има хора в КЕВР, които са на избрана политическа мощ, които пазят избрани ползи и това се случва освен в КЕВР, случва се в БЕХ, в Електроенергийния систематичен оператор, тъй като става дума за милиарди ", съобщи Ивайло Мирчев, заместник-председател на парламентарната комисия по енергетика.

"Целта е единствено една - да има същински, самостоятелен регулатор. Аргументите на ГЕРБ и Движение за права и свободи не устояха. Не знаем дали това са подобаващите претенденти - единият е предложение на "Продължаваме смяната ", а другият на "Има подобен народ ", не виждам причина да не ги подкрепим, желаеме да забележим техните цели и тогава ще вземем решение, Станислав Тодоров го познавам доста добре и нямам никакви подозрения във връзка с неговите професионални качества ", добави Ивайло Мирчев.

Според него в България доста постоянно в регулаторите се поставя човек на някого.

По думите му се поставя на ниска цена лед осветяване, с ниско качество, тъй като от всяка социална поръчка се пробва да се открадне нещо.

Според Ивайло Мирчев е належащо основаването на орган в това отношение, който да съветва общините и да съблюдава случването на публичните поръчки.

"Мораториумът не би трябвало да продължава до края на март, нашите проекти бяха до началото на февруари да бъде преустановен, тъй като мораториумът е неприятно решение, извънредно решение, уповавам се измененията в Закона за енергетиката да бъдат признати бързо и мораториумът да бъде отстранен бързо. До 1 юли сигурно няма да има смяна в цената за контролирания пазар ", съобщи Ивайло Мирчев и означи, че България има задоволително запаси в енергийната система, с цел да поддържа цените съответни.

Ивайло Мирчев разяснява, че "Булгаргаз " дължи много на българското общество поради към милиард загуба единствено за предходната година.

"Надявам се най-сетне господин Николай Павлов да подаде оставка, с цел да може да тръгнем по нов път и там. До 1 юли непременно би трябвало да бъде построена връзката с Гърция, следим деликатно този въпрос ", сподели още Ивайло Мирчев.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР