В министерството на икономиката е извършвана дейност по унищожаване на

...
В министерството на икономиката е извършвана дейност по унищожаване на
Коментари Харесай

ГЕРБ: Енергетиката е дадена концесия на офшорка, подаваме сигнали към ДАНС, МВР и ЕК

В министерството на стопанската система е осъществявана активност по заличаване на документи за прикриване на следите на аферата „ Gemcorp “, обявиха ГЕРБ на брифинг в централата си.

„ Цялата ни енергетика е дадена на концесия на една офшорка от държавното управление на Кирил Петков. Меморандумът с „ Gemcorp “ не е преустановен. Подаваме сигнал до ДАНС, Министерство на вътрешните работи, Главна дирекция „ Конкуренция ” и основна дирекция „ Енергетика ” на Европейската комисия “, оповестиха депутатите Десислава Трифонова, Делян Добрев, Даниел Митов и Тома Биков.

Според тях „ Gemcorp “ не са подписали за преустановяване на меморандума, както твърди Кирил Петков, тъй като по контракт имат право още на 2 години – да си продължат или да ни изпратят на арбитраж.

ГЕРБ настояват, че Кирил Петков се е надявал да се върне на власт и безшумно и умерено и да продължи да извършва контракта с компанията. Освен това  ГЕРБ го упрекнаха, че 3 месеца е крил отчета на ДАНС и едвам на 20 юли Министерски съвет взема решение да приключи меморандума.

„ Министър Александър Николов на 27 юли споделя, че едностранно е преустановен меморандумът. Това не е по този начин. „ Gemcorp “ е фирма-фантом, за която няма данни. Вместо да го приключи, изпраща писмо единствено по мейл, с което ги кани на двустранни срещи, в случай че компанията желае, с цел да уреждат за вбъдеще взаимоотношенията си. Далаверата за 1 милиард $ е потулена и това се потвърждава от документи “, заключи Десислава Трифонова.

„ Те сътвориха в личните си глави и в главите на гласоподавателите си един свят, който не съществува. Те са решили, че ние сме правили някакви неща, които в никакъв случай не сме – разпределяне на пари без публични поръчки и така нататък И са решили, че и те ще вършат по този начин, това си е корупция “, съобщи Даниел Митов.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР