В МЕДИКА РУСЕ започват прегледи за лечение в барокамера, които

...
В МЕДИКА РУСЕ започват прегледи за лечение в барокамера, които
Коментари Харесай

Прегледи и индивидуални протоколи за кислородна терапия в УМБАЛ Медика - Русе

В МЕДИКА РУСЕ стартират прегледи за лекуване в барокамера, които ще се правят от водещия експерт по хипербарна оксигенация проф. доктор Христо Бозов, дм. Първата дата е 26 февруари 2026 година, четвъртък. По време на консултациите проф. Бозов ще назначава нужните процедури на пациентите, за които лечението е показана, като ще изготвя самостоятелни лечебни протоколи, съобразени с съответното положение и потребностите на всеки пациент.

За прегледите е належащо авансово записване на регистратурата на болничното заведение или на тел. 082 830 230 и 0876 830 230.

В МЕДИКА хипербарната оксигенация се ползва като част от активността на клиничния институт по регенеративна медицина, невромодулация и надзор на болката. Използваната барокамера е последно потомство и обезпечава високо равнище на сигурност и комфорт за пациентите. По време на процедурите се вдишва 100% О2 под нараснало налягане, което усъвършенства кислородното засищане на тъканите, понижава възпалението и подтиква възстановителните процеси в организма.

Терапията е изключително ефикасна при мъчно зарастващи рани, диабетно ходило, следоперативни затруднения, съдови и неврологични болести. Прилага се сполучливо и при скорошно понижение на слуха, начални прояви на деменция, прекаран исхемичен мозъчен инсулт, постковид синдром, както и при деца от аутистичния набор. Процедурите подкрепят имунната система, форсират възобновяване и покачват физическата устойчивост, в това число при интензивно спортуващи пациенти.

Проф. доктор Христо Бозов е одобрен експерт в региона на анестезиологията, интензивното лекуване, морската и хипербарната медицина, със специализации в Съединени американски щати и Белгия. Професионалният му път е обвързван с военномедицинската система, управлявал е Военноморска болница – Варна и е бил ректор на Бургаски държавен университет " Проф. доктор Асен Златаров “. В момента е ръководител на Българската асоциация по хипербарна оксигенация.

Пациентите с открити диагнози е целесъобразно да носят наличната здравна документи – епикризи и проучвания. Прегледите и процедурите в барокамерата са платени.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР