В малката потребителска кошница са вписани определен тип продукти, което

...
В малката потребителска кошница са вписани определен тип продукти, което
Коментари Харесай

МФ е категорично против намаляване на ДДС за основни храни

В дребната потребителска кошница са вписани избран вид артикули, което ще сътвори проблем, защото понижената ставка за самун " Добруджа " ще породи въпрос - да вземем за пример - за какво не за останалите типове самун. Подобна е обстановката с рибата, като в дребната кошница попада единствено замразена, а диференцираната ставка ще е тласък и за измами, защото всички типове риба в магазина в един миг ще се продават с етикет " Замразена " - дават образец специалистите от финансовото министерство.

Те са пресметнали също, че в случай че се понижи Данък добавена стойност за всички хранителни артикули, а освен тези от дребната кошница, загубата за бюджета ще е 1 милиард и 200 хиляди лв., което е мъчно за отплата с други доходи. Освен това всяко понижаване на Данък добавена стойност за избрани артикули води до административна тежест и данъчни измами, а и спешното понижаване на Данък добавена стойност за заведенията за хранене не докара до понижаване на крайните цени за потребителите, аргументират се от Министерството на финансите.

В хода на полемиката стана ясно, че Министерството няма да поддържа и импортирания от Има Такъв Народ законопроект за понижаване на Данък добавена стойност върху плодовете и зеленчуците с претекст, че няма доказателство, че това са обществено значими артикули.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР