В мач оцветен с 10 жълти и 1 червен картон

...

Поморие и Литекс не се победиха

В мач обагрен с 10 жълти и 1 червен картон тимовете на ОФК Поморие и ПФК Литекс приключиха 1:1 в 15-ия кръг на шампионата на Втора лига. И двата гола паднаха през второто полувреме.

Първата заплаха породи в 12-ата минута пред вратата на гостите, откакто бранителят Николай Христов мазета топката пред голлинията. Десет минути по-късно Живко Петков вкара с глава, само че гол за Поморие не беше зачетен поради засада.

Тимът от Ловеч поведе в 56-ата минута след гол от дузпа на Методи Костов. Четвърт час преди края съдията Рюстем Карагерен можеше да отсъди углавен удар и в интерес на домакините, само че подмина игра с ръка на резервата Тихомир Кънев в наказателното поле.

Все отново в края основният рефер уточни бялата точка в пеналта на Литекс за нарушаване на Мартин Симеонов против Кирил Георгиев. Симеонов получи втори жълт и червен картон, а Любомир Божинов не сгреши от 11-те метра.