В мач от XII на „А“ РХГ „Локомотив“ победи „Добруджа“

...

Хандбалният Локомотив започна с победа втората част на първенството в „А” група

В мач от XII на „ А “ РХГ „ Локомотив “ победи „ Добруджа “ с 26:19 (11:8). Мачът се изигра в спортната зала на Каварна, само че „ железничарите” бяха алегоричен хазаин.

Хандбалистите от Добрич вкараха първи в самото начало на срещата. С бързи офанзиви и здрава отбрана „ локомотивци “ възвърнаха равенството и излязоха напред в резултата. Последвалата замяна на голове в двете порти не докара до смяна и „ железничарите” се отдръпнаха на почивката с преднина от три гола 11:8.

През второто полувреме горнооряховчани подвигнаха оборотите. Бележеха с лекост и последователно усилиха разликата. Добруджанци не откриха сили за поврат и чуха финалната сирена при резултат 26:19 за символичните домакини.

След този кръг „ Локомотив “ заема четвърто място с 14 т. след седем победи, две загуби и мач по-малко. Следващият дуел е в Хасково против локалния „ АСТИ-91”.

„ Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.

фотография: Информационна организация „ Добруджа”