В лудо мърсисайдско дерби Евертън и Ливърпул не се победиха,

...

В лудо дерби Евертън и Ливърпул не се победиха

В бясно мърсисайдско дерби Евертън и Ливърпул не се победиха, завършвайки 2:2 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Садио Мане се разписа в 3-ата минута на срещата, а "карамелите " изравниха с попадение на Кийн в 20-ата минута. В 72-ата минута с кинжален удар Салах направи резултата 2:1 в интерес на "червените ". Калвърт-Люин изравни резултата в 81-ата минута на срещата. Ричарлисон остави съотборниците си в понижен състав в 89-ата минута на мача за жестоко нарушаване против Тиаго. Хендерсън прати топката в мрежата в добавеното време, само че попадението не беше зачетено поради засада.

Ливърпул потегли доста добре в мача като още в 1-ата минута Салах имаше опция да се разпише, само че не сполучи. Садио Мане откри резултата в 3-ата минута на срещата, откакто получи отличен пас отляво и матира Пикфорд.