В Le Monde прибавят, че диалогът се е състоял на 28 октомври в Киев, на незнайно място, където и двамата севернокорейски бойци са в плен.
Двама севернокорейски бойци, пленени по време на военни дейности в Украйна, обявиха, че биха желали да дезертират в Южна Корея. Това оповестява Le Monde.
Според разузнаването на Южна Корея и няколко западни страни, през 2024 година в Русия, най-вече в Курска област, са били изпратени повече от 10 хиляди севернокорейски военни, които трябвало да водят война против Украйна.
През януари Сеул заяви за пленяването на двама такива бойци. Както описа южнокорейски народен представител, един от тях декларирал, че желае „ естествен живот “ на Юг. Тези думи той повторил и по време на изявление за документален филм.
„ В края на изявлението и двамата помолиха продуцента да ги води на Юг “, сподели пред организация France-Presse Джанг Се-юл, шеф на Gyeore-eol Nation United, група за помощ на дезертьори, която е съорганизатор на изявлението.
В Le Monde прибавят, че диалогът се е състоял на 28 октомври в Киев, на незнайно място, където и двамата севернокорейски бойци са в плен.
„ Те умоляваха интервюиращата да обещае, че ще се върне за тях “, добави Джанг.
Към момента това изявление още не е оповестено, само че съгласно Джанг то би трябвало да се появи през идващите седмици. На фотосите, предоставени от неговата организация, може да се види по какъв начин един от пленниците чете писма от сънародници, които в този момент живеят на Юг.
Двама севернокорейски бойци, пленени по време на военни дейности в Украйна, обявиха, че биха желали да дезертират в Южна Корея. Това оповестява Le Monde.
Според разузнаването на Южна Корея и няколко западни страни, през 2024 година в Русия, най-вече в Курска област, са били изпратени повече от 10 хиляди севернокорейски военни, които трябвало да водят война против Украйна.
През януари Сеул заяви за пленяването на двама такива бойци. Както описа южнокорейски народен представител, един от тях декларирал, че желае „ естествен живот “ на Юг. Тези думи той повторил и по време на изявление за документален филм.
„ В края на изявлението и двамата помолиха продуцента да ги води на Юг “, сподели пред организация France-Presse Джанг Се-юл, шеф на Gyeore-eol Nation United, група за помощ на дезертьори, която е съорганизатор на изявлението.
В Le Monde прибавят, че диалогът се е състоял на 28 октомври в Киев, на незнайно място, където и двамата севернокорейски бойци са в плен.
„ Те умоляваха интервюиращата да обещае, че ще се върне за тях “, добави Джанг.
Към момента това изявление още не е оповестено, само че съгласно Джанг то би трябвало да се появи през идващите седмици. На фотосите, предоставени от неговата организация, може да се види по какъв начин един от пленниците чете писма от сънародници, които в този момент живеят на Юг.
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




