В Кюстендил вече дни наред жителите се сблъскват с хроничния

...
В Кюстендил вече дни наред жителите се сблъскват с хроничния
Коментари Харесай

Протест пред ВиК - Кюстендил заради чести аварии и воден режим

В Кюстендил към този момент дни наред жителите се сблъскват с хроничния дефицит на питейна вода и чести повреди в мрежата. Половината села в общината са на режим, а в някои квартали водата е изцяло спряна, макар горещините. Недоволни поданици на града излязоха на митинг пред ВиК – Кюстендил.

Стефан Джонев е родом от Кюстендил, само че откакто се пенсионирал, отишли с жена си в село Четирци. Мъжът споделя, че вода там няма от три месеца. Обяснява си го с това, че някои клиенти крадат питейната вода и с нея поливат градините си, без да заплащат.

„ Аз пребивавам на 8 етаж. Всяко лято нямаме налягане – не можем да се изкъпем, да си измием посудата. Всеки ден се носят туби с вода. В къщата ми в село Раненци нямам вода от октомври месец. Пускал съм тъжби до кмета на селото и до шефа на ВиК. Казват, че нямало задоволително клиенти в обитаемото място и били на загуба и нямало смисъл да влагат пари и да сменят водопроводи. По този метод има чести повреди ”, оплака се различен протестиращ.

Някои от недоволните споделят, че нямат вода 8 месеца - от 3 декември. Точат от кладенеца и от чешма в центъра на града, съобщи Нова.

Тезата на ВиК – Кюстендил е, че водният режим се дължи на понижен дебит на водоизточниците и нарасналата консумация през летния сезон. На 24-25 юли сдружението е подменило довеждащ тръбопровод в региона на Южната индустриална зона, поради което се наложило прекратяване на водоподаването. „ Кюстендилска вода ” не крие, че се постанова замяна на цялата водопреносна мрежа.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР