Експерти по киберпрестъпност разговаряха с гимназисти в Кюстендил
В Кюстендил се организира среща, ориентирана към предварителна защита на закононарушенията, осъществявани с потребление на осведомителни и информационни технологии, оповестиха от пресцентъра на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи – Кюстендил . В самодейността участваха чиновници на Главна дирекция за битка с проведената престъпност, дирекция " Киберпрестъпност “.
Обучението се състоя с ученици на Професионалната гимназия по стопанска система и мениджмънт в Кюстендил и беше на тематика " Превенция на закононарушения и виктимизация с потребление на осведомителни и информационни технологии “.
Целта на самодейността е да бъдат нараснали знанията на младежите и уменията им за различаване на рисковете и заплахите, които крие онлайн връзката. Учениците получиха на практика препоръки за безвредно сърфиране в интернет и за отбрана на персоналната информация.
Служителите от ГДБОП срещнаха младежите с методите, по които могат да попаднат в лъжливи схеми, с рисковете от корист с персонални данни, с заплахите в обществените мрежи, както и с най-често срещаните измами при онлайн извършването на покупки.
Обучението се състоя с ученици на Професионалната гимназия по стопанска система и мениджмънт в Кюстендил и беше на тематика " Превенция на закононарушения и виктимизация с потребление на осведомителни и информационни технологии “.
Целта на самодейността е да бъдат нараснали знанията на младежите и уменията им за различаване на рисковете и заплахите, които крие онлайн връзката. Учениците получиха на практика препоръки за безвредно сърфиране в интернет и за отбрана на персоналната информация.
Служителите от ГДБОП срещнаха младежите с методите, по които могат да попаднат в лъжливи схеми, с рисковете от корист с персонални данни, с заплахите в обществените мрежи, както и с най-често срещаните измами при онлайн извършването на покупки.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




