В Кюстендил осъдиха трима граждани на Непал за опит за

...
В Кюстендил осъдиха трима граждани на Непал за опит за
Коментари Харесай

В Кюстендил осъдиха непалци заради опит за незаконно преминаване на границата

В Кюстендил осъдиха трима жители на Непал за опит за нелегално прекосяване на държавната граница, оповестиха от пресцентъра на Окръжен съд – Кюстендил . Пред Районния съд в града те са се признали за отговорни, че на 8 март 2026 година в землището на село Гюешево, област Кюстендил, са създали опит да излязат през границата на България към Република Северна Македония. Нарушението е осъществено на към 300 метра северно от 96-а гранична пирамида и на към 800 метра северно от 95-а гранична пирамида, обозначаващи линията на държавната граница.

Опитът за прекосяване е бил сбъднат без позволение на надлежните органи на властта, като действието е останало незавършено по независещи от причинителите аргументи. Престъплението е квалифицирано по член 279, алинея 1 по отношение на член 18, алинея 1 от Наказателен кодекс на България.

Съдът е одобрил споразуменията по три обособени каузи, реализирани сред Районна прокуратура – Кюстендил и отбраната на обвинените. На всеки от тях е наложено наказване " отнемане от независимост “ за период от три месеца, като осъществяването му се отсрочва с изпитателен период от три години.

Одобрените съглашения имат последствията на влезнали в действие присъди. Определението на съда е дефинитивно и не предстои на обжалване.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР