В края на лятото, когато всички софиянци вече се връщат

...
В края на лятото, когато всички софиянци вече се връщат
Коментари Харесай

Спаси София намеква за корупция в Топлофикация

В края на лятото, когато всички софиянци към този момент се връщат от отпуски и почивки, " Топлофикация София “ стартира " незабавни поправки “ – на едни и същи тръби, кърпени неведнъж през годините. Ремонтите са без проект, без приоритизиране и със солена цена, която плащаме всички ние. Това обявиха в своя позиция от " Спаси София “, разпратена до медиите. По думите им до момента са оповестени поръчки за над 250 млн. лв..

" Временното управление на Топлофикация, назначено от ГЕРБ и Българска социалистическа партия, ръководи към този момент близо година и половина и сдружението продължава да е в цялостна съсипия – с задължения към БЕХ и Булгаргаз за над 2 милиарда лева Това е цената на трудоустрояването на калинките им – безучастие и корупция, която заплащат софиянци “, съобщи, ръководител на Спаси София.

Исканията на " Спаси София “ за транспарантни състезания за ново управление, за осъществяване на механически одит на положението на сдружението и за наложително координиране на вложенията с Общинския съвет и Столична община бяха блокирани от икономическото болшинство, като единствено отчетът им, възлагащ одита, се бави от ГЕРБ и Българска социалистическа партия към този момент пети месец. Изисканият от партията проект за ръководство на набъбващия дълг също не беше възложен.

" Ясно е за какво отхвърлят – тъй като подобен проект просто няма. Временното управление и икономическото болшинство, което го крепи, се опасяват хората да схванат истината: " Топлофикация “ няма тактика за оцеляване. Това, което има, са непрозрачни поправки за стотици милиони и канали за корупция, които да пълнят партийните касички “, разяснява Емилия Ангелова, общински консултант.

В позицията си " Спаси София “ декларира, че няма да спре да изобличава източването на " Топлофикация “. " Истинското знамение ще бъде, в случай че тази зима софиянци имат обикновено парно и топла вода “, приключи Ангелова.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР