Le Figaro: След атаката на Хамас Израел загуби имиджа си на „непобедима крепост“
В кратковременен проект Израел ще бъде възприеман по друг метод в Близкия изток, в сравнение с беше преди актуалната ескалация. Това се споделя в публикация на френския вестник Le Figaro.
Изданието отбелязва, че народите на Близкия изток са били „ зашеметени “ от фрагменти на палестинци, които проникват в Израел и завладяват позиции там. Тези изображения опонират на облика на „ непобедимата израелска цитадела “, написа РИА Новости, цитирайки изданието.
Вестникът показва, че в кратковременен проект точно този облик, невиждан след „ войната Йом Кипур от 1973 г “. – ще остане в съзнанието на хората в Близкия изток.
Припомняме, че спорът ескалира в събота сутринта. Израел беше ударен от невиждана ракетна офанзива от Ивицата Газа, а бойци на Хамас проникнаха в граничните региони в Южен Израел. Член на политическото бюро на Хамас Муса Абу Марзук сподели, че повече от 100 израелски жители, в това число военни, са били хванати.




