В казуса с Андон Балтаков има серия нарушения на закона,

...
В казуса с Андон Балтаков има серия нарушения на закона,
Коментари Харесай

Валерий Тодоров: Балтаков не познава законодателството, а се перчи

" В проблема с Андон Балтаков има серия нарушавания на закона, в това число и при самия избор, защото претекстовете, с които е определен също отсъстват. Тъжна картина е. " Това съобщи в ефира на предаването " ЕвроДикоФ " по ТВ Евроком журналистът Валерий Тодоров, който бе общоприет шеф на БНР в интервала 2007 - 2013 година.

" Аз повеждам делото не за избора на господин Балтаков, а за решението на Съвет за електронни медии. Получава се Параграф 22. Единият съд закри делото, тъй като сподели, че аз нямам право да апелирам междинния акт, би трябвало да апелирам крайния. Другата съдийка твърди противоположното ", добави Тодоров.

Журналистът изрази своите съмнения, че върху съда е натрапен напън.

" Няма подозрение, че документите на господин Балтаков са нередовни. Това, което е показал като доказателства за трудов стаж. Документите не потвърждават, че той е бил на щат'', твърди той.

Тодоров счита, че Балтаков доста мъчно ще отдръпна оставката си.

''Кой го предложения и кой му даде обещание? Това значи е някакво персонално разочарование'', разяснява някогашният общоприет шеф на БНР оставката на Балтаков, който през днешния ден я отдръпна. Мнението на Валерий Тодоров е, че някой е заречен на Балтаков, че ще има мандат от 5 години и ще бъде отстранен Управителният съвет.

''Защо този общоприет шеф не видя другите значими детайли в законопроекта?'', запита опитният публицист и началник. Той уточни методиката за финансиране като подобен значим детайл.

''Виждаме един човек, който не познава медията, не познава законодателството, а се перчи'', добави Валерий Тодоров по адрес на Андон Балтаков.

''В прокуратурата има дело, по което генералният шеф еднолично е трансформирал бенефициент по социална поръчка и даже е завишил цената услугата'', разкри някогашният общоприет шеф на БНР.

Тодоров повтори тезата си, че Балтаков е изумително неопитен за тази работа и го посъветва, въпреки и завоалирано, да се върне в Съединени американски щати.

Целия диалог на Сашо Диков с Валерий Тодоров можете да изгледате след 54:50 във видеото:



Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР