В категория до 60 килограма Генов, който стана пети на

...

Граматикова и Генов постигнаха престижни победи на Европейското отборно първенство по джудо

В категория до 60 кг Генов, който стана пети на континента преди няколко дни, записа триумф след златна точка в продължението.
 Младите български джудисти против Унгария в Пореч Младите български джудисти против Унгария в Пореч
При 63-килограмовите Граматикова доближи до успеха след " вадзари ", само че българите изгубиха инфарктно против Унгария с 3:4.

В категория до 81 кг третият триумф беше обезпечен от Емил Вълчев против Адам Маджор.
 Националите по джудо започнаха предварителен лагер в Пореч Националите по джудо започнаха предварителен лагер в Пореч
Резултатът стана 3:3, а в спомагателната среща за установяване на спечелилия жребият отреди Илияна Маринова да излезе против Луча Вег в категория до 48 кг. Българката загуби, а по-късно през днешния ден Унгария ще спори за бронза с Грузия. До финала доближиха Франция и Украйна.

В шампионата се включиха общо 14 тима. Българският състав беше воден от треньорите Васил Митов и Ганчо Дойков.