ДАНС, „Разузнаване“ и „Военно разузнаване“ се включват в скандала с Гайтанджиева, Атанасов свиква спешно изслушване
„ В качеството си на ръководител на Комисията за надзор над службите за сигурност привиквам на 05.06.2025 година съвещание на Комисията с първа точка в дневния ред – чуване на ръководителите на ДАНС, Държавна Агенция „ Разузнаване “ и Служба „ Военно разузнаване “.
Това разгласи ген. Атанас Атанасов, народен представител от „ Продължаваме промяната – Демократична България “, в своя Facebook профил.
Причината – журналистическо следствие на Христо Грозев и Роман Доброхотов, оповестено в уеб страницата „ Инсайдър “, по отношение на провеждани специфични интервенции, в това число и дезинформационни, от съветското военно разузнаване ГРУ на територията на Република България.
SafeNews напомня, че съгласно оповестеното от Грозев, за което към момента не са предоставени доказателствени материали, журналистката Диляна Гайтанджиева е работила за един от отделите на ГРУ, които стоят зад шпионски схеми и дезинформационни канали.
Последва и отговор от страна на журналистката. Гайнтанджиева дефинира изказванията, че е работила за ГРУ, като „ грозна операция и клюка “.
„ Т.нар. следствие на Христо Грозев, в което ме свързва с съветското ГРУ, съдържа неистини и оскърбителен изказвания, поради което ще заведа каузи против създателя и всички, които ги популяризират. Твърденията и внушенията, направени против мен, са грозна операция и клюка, което ще потвърдя в съда и всички, които ги популяризират, ще понесат наказателна и имуществена отговорност “. Това написа журналистката в отговор.
ПРАВО НА ОТГОВОР: Диляна Гайтанджиева – Твърденията и внушенията, направени против мен, са грозна операция и клюка
А през днешния ден Съюзът на българските публицисти излезе с цялостна поддръжка за Диляна Гайтанджиева, като дефинира абсурда като „ лов на вещици “.
Какво обявиха от Съюз на българските журналисти – вижте в обявата на SafeNews:
Съюз на българските журналисти с цялостна поддръжка за Диляна Гайтанджиева. НЕ на,,лова на вещици
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




