В истинско голово шоу на „Рамон Санчес Писхуан“ Севиля победи

...

Севиля се качи на върха след голова фиеста на Санчес Писхуан

В същинско голово шоу на „ Рамон Санчес Писхуан “ Севиля победи Леванте с 5:3 и най-малко за няколко часа ще е на върха в ЛА Лига.

„ Андалусийците “ поведоха с 2:0 още до 25-та минута на срещата след головете на Оливер Торес в 8-та минута и Рафа Мир в 24-та. Малко откакто беше минал половин час игра, гостите понижиха своето закъснение след попадение на своя капитан Хосе Луис Моралес.

Тимът на Хулиен Лопетеги въпреки всичко се окопити и бразилският централен защитник Диего Карлос още веднъж повиши преднината на своите преди почивката, след подаване на Сусо.

Двата отбора се отдръпнаха при 3:1 на почивката, само че попаденията продължиха и през втората част. Мароканският нападатели Мунир Ел Хадади направи резултата 4:1 едвам пет минути след началото на второто полувреме и изглеждаше, че севилци ще довършат елементарно срещата.

Хосе Луис Моралес с втория си гол в мача и Гонзало Мелеро редуцираха преднината на домакините на едвам едно попадение при оставащ половин час до края на мача.

В последна сметка единствено три минути след третото попадение на валенсианци, бразилецът Фернандо вкара за 5:3 и с това подпечата успеха на „ бяло-червените “.

В 80-та минута „ синьо-червените “ още веднъж имаха късмет да понижат изоставането си, само че след намесата на VAR бе анулирана дузпа против Фрутос.