Кошмар в Париж, запалени коли и над 400 арестувани след триумфа на ПСЖ
В същински призрачен сън за Париж се трансформира успеха на ПСЖ на финала на Шампионската лига. Тимът от „ Парк де Пренс “ надделя Арсенал след дузпи (1:1 след постоянното време и продължения) в Будапеща. Още по време на мача по улиците на френската столица избухна напрежение сред почитатели и полиция.
След края на мача насладата на парижани прерасна в безпорядък по улиците. Шест автомобила, десетки колела, два павилиона и една автобусна спирка бяха запалени, а придвижването на градския превоз блокирано. В конфликтите си с представители на управляващите почитателите използваха бомбички, факли и подръчни средства като столове и бутилки. За да овладеят обстановката в центъра на Париж, униформените използваха сълзотворен газ.
❗️
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




