В Истанбул днес бе пусната в действие първата безпилотна линия

...
В Истанбул днес бе пусната в действие първата безпилотна линия
Коментари Харесай

В Истанбул пуснаха първата безпилотна линия на метрото

В Истанбул през днешния ден бе пусната в деяние първата безпилотна линия на метрото Юскюдар-Юмранийе, съобщи ТАСС, базирайки се на Анадолската организация.

Президентът Реджеп Тайип Ердоган, който участва на церемонията за откриването й, сподели, че с тази линия общата мрежата на метрото е достигнала 160 км, а до 2019 година би трябвало да се усили до 355 км, предава Българска телеграфна агенция.

" Доближаваме се до постигането на поставената цел - да превърнем Истанбул в град, свободен от коли и с развита система на публичния превоз ", акцентира Ердоган.

На първия стадий безпилотните влакове ще се движат по 10-километровия сектор Юскюдар-Юмранийе, на който ще има 9 станции. До юни 2018 година линията ще бъде допълнена с още 8 станции, а дължината й ще стане 20 км. По данни на Анадолската организация при цялостно натоварване по тази линия ще могат да се транспортират към 700 хиляди пасажери на ден./24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР