В испанския град Севиля ежегодно пристигат много студенти по програма

...
В испанския град Севиля ежегодно пристигат много студенти по програма
Коментари Харесай

Евродепутати настояват да не се намаляват парите за програма Еразъм

В испанския град Севиля годишно идват доста студенти по стратегия „ Еразъм “, като градът е измежду най-популярните дестинации. Програмата носи обилни стопански изгоди, само че има опасения по отношение на намаляването на финансирането, което може да засегне студентската подвижност.

Ежегодно в университета в Севиля, в южната част на Испания, се събират няколко групи нови студенти. Те идват по програмата „ Еразъм “.

„ Това е от първите ми дни в Севиля, дойдохме първо тук, с цел да разгледаме центъра на града и да се срещнем с нови хора “, споделя Сара Лоайза, студентка по стратегия " Еразъм ".

Според асоциацията Erasmus Student Network Испания е страната с най-вече студенти по стратегия „ Еразъм “, като единствено тази година те са 150 000. Мадрид е главната дестинация с близо 10 000 студенти, следван от Барселона, Валенсия и Севиля. Тази година градът беше избран за една от най-добре оценените от студентите дестинации. Сред другите най-добре оценени градове са Порто, Истанбул, Никозия и София.

Повече вижте във видеото.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР