В интервю за испанските Марка и Ел Мундо Депортиво Христо

...
В интервю за испанските Марка и Ел Мундо Депортиво Христо
Коментари Харесай

Стоичков: Клоп да уважава Световното клубно първенство!

В изявление за испанските " Марка " и " Ел Мундо Депортиво " Христо Стоичков отговори остро на рецензиите от страна на Юрген Клоп и крилото на " Барселона "  Рафиня към новия формат на Световното клубно състезание.

" Не чаках това от Юрген. Изпитвам огромно почитание към него, само че може би е малко сърдит, тъй като " Ред Бул Залцбург " отпадна, а той е шеф в компанията. Когато " Ливърпул " участваше, никой не се оплакваше. Когато получават пари, никой не се оплаква. Мисля, че би трябвало да има повече почитание към тези шампионати ", съобщи Стоичков във връзка думите на Клоп, който дефинира шампионата в Съединени американски щати като " най-лошата концепция, осъществена в миналото във футбола ".

Всъщност по време на престоя си в " Ливърпул " Клоп неведнъж изрази неодобрение против натоварения график на мърсисайдци. Стилът на игра, който германецът проповядва, изисква доста сила и в доста от сезоните си начело на " алените " те завършваха по-слабо поради насъбраните травми и отмалялост измежду играчите. 

" Аз съм играл в това съревнование, когато то беше в различен формат, само че мисля, че Джани (Инфантино - бел. ред.) и ФИФА направиха нещо друго. На едно място виждаме доста култури, нови системи, нови тактики, доста разнообразни тимове, които не се познаваха преди да играят в този шампионат ", посочи Камата. " Всичко е фантастично. На първо място, почитателите пълнят стадионите, като се изключи един мач, когато имаше предизвестие за спиране поради гръмотевични стихии. Вчера Мареска също се оплака от дъжда, само че какво да се направи? Да дадем отдалечено на Инфантино да спре дъжда? Оплакват се от всичко ", сподели Стоичков, представен от Българска национална телевизия.

Той отговори и на футболиста на Барселона Рафиня, който възнегодува, че доста футболисти страдат от натоварения календар и нямат задоволително време за отмора сред двата сезона.

" Догодина международното състезание още веднъж е в Съединени американски щати и Рафиня несъмнено ще играе и няма да недоволства. Крайно време е пристрастеностите да се успокоят ", съобщи носителят на " Златната топка " за 1994 година. " През 1994 година играх за " Барселона " в към 80 мача. В 70 от тях бях титуляр и бях на терена по 90 минути. Приключих, отидох да играя край в Шампионската лига, който загубихме от " Милан ", а на идващия ден взех аероплан за Съединените щати. Не се оплаквах от температурите в Далас или на други места. Бях отишъл да представям страната си ", означи Стоичков.

По данни на в. " Сега "  през сезон 1993/1994 г.  " Барселона " изиграва общо 56 публични мача: 38 в шампионата на Испания, 4 за Купата на страната, 2 за Суперкупата и 12 в Шампионската лига, в това число в предварителните кръгове, груповата фаза и елиминациите, завършили за каталунците с проваляне с 0:4 във финала против " Милан " в Атина. Стоичков взима присъединяване в 48 от тези двубои - 34 в Примера дивисион, 4 за Купата на краля, 2 за Суперкупата на Испания и 8 в ШЛ. Титуляр е в 44 от тях, като изиграва пълни 90 минути единствено в 25. В четири от мачовете влиза като запаса, в 17 е заменен, а в два получава червени картони.

Стоичков акцентира, че " футболът е празник за всички ".

" Кой не обича да играе? Вижте, дайте ми в този момент бутонки и топка и ще вляза да играя, тъй като обичам футбола. Организацията е фантастична и не виждам никакви недоволства от страна на хората ", увери той и се върна към думите на Клоп. " Какво би предпочел Клоп - предсезонни турнета в Китай, Япония и Индонезия или същинско съревнование, с доста по-голям авторитет? " Ливърпул " взе участие в Световното клубо състезание преди няколко години и тогава не чух Юрген да се оплаква. Може би е желал повече тимове на " Ред Бул " да са част от шампионата. Истината е, че доста млади играчи получават късмет да се покажат на огромната сцена и това е отлично ", акцентира Стоичков.

Легендата на българския футбол уточни, че  " играчите не се оплакват, когато взимат по 20 милиона на година, тогава са спокойни ".

" Да забележим дали през сезона тимовете ще играят един път седмично или ще имат и мачове за Купата на краля, ФА Къп, Купата на лигата... Всички тези купи, които не костват нищо. Преди години беше друго. Сега Испания към този момент имат шест тима в Шампионската лига. Англия - също. И в Италия е по този начин. Нямам визия за какво се оплакват ", каза още той.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР