В Холивуд избухна нова вълна от стачки, този път заради

...
В Холивуд избухна нова вълна от стачки, този път заради
Коментари Харесай

Изпълнителите на видеоигри стачкуват заради опасения относно AI

В Холивуд избухна нова вълна от стачки, този път поради потреблението на изкуствен интелект в промишлеността на видеоигрите.

Изпълнители, които отдават вокалните си гении на видеоигрите, гласоподаваха да стачкуват, откакто договарянията със студиата се провалиха по отношение на потреблението на AI в продукциите.

Това е второто прекъсване през последната година за Гилдията на екранните актьори-Американската федерация на телевизионните и радио актьори (SAG-AFTRA), която постави завършек на исторически дългото си 118-дневно излизане от филми, телевизия и стрийминг предходната година.

Свързани Защо настояването на AI от Гилдията на сценаристите е най-важната тематика за диалог

Акцията от предходната година, съчетана със стачка на Гилдията на писателите на Америка (WGA), също във филмовата и телевизионната промишленост. Сега въпросът за AI се трансформира в централен фокус на ново различие в границите на друго поделение на съюза SAG-AFTRA.

SAG-AFTRA съставлява повече...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР