В двубой от 37-ия кръг на Чемпиъншип тимът на Кардиф

...

След седма поредна победа Кардиф гледа към Премиършип

В дуел от 37-ия кръг на Чемпиъншип отборът на Кардиф победи като посетител Брентфорд с 3:1. Головете на гостите осъществиха Бамба, Патерсън и Зохоре, а прецизен за домакините беше Мопе още в 5-ата минута на срещата.

Още в 5-ата минута Мопе откри резултата за домакините след неточност в съперниковата защита. Бамба изравни резултата в 25-ата минута след напълно осъществяване като не остави късмет за вратаря на домакините. В края на полувремето Кларк сбърка, а Патерсън с отличен удар прати топката във вратата на Брентфорд.

Зохоре направи резултата 3:1 след кошмарна неточност в защитата на домакините в 58-ата минута. Отново той направи пропуск по-късно през дуела, а въпраки основаните положения пред двете порти резултатът остана неизменен.

След седмата си поредна победа в Чемпиъншип Кардиф е на второто място, което дава право на отбора да заеме място непосредствено в Премиършип с актив от 76 точки, а Брентфорд са на 11-ото място с актив от 53.