В двубой от 22-ия кръг на Ла Лига Алавес победи

...

Алавес се справи с Валядолид за ценни три точки

В дуел от 22-ия кръг на Ла Лига Алавес победи Валядолид с 1:0 и изпревари противника си в класирането. Победното попадение осъществя Хоселу в 66-ата минута на срещата.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част, само че гол по този начин и не падаше. През втората част Алавес сътвори първото рисково състояние в 49-ата минута, само че Лежун стреля право във вратаря от директен свободен удар. Две минути по-късно гостите отвърнаха с рисков удар на Меса, само че вратарят на Алавес не позволи топката в мрежата си.

Алавес откри резултата в 66-ата минута, а голмайстор стана Хоселу. До края на мача домакините пропуснаха да осъществят нови попадения и да затвърдят триумфа си, само че въпреки всичко стигнаха до 3-те точки. След този триумф Алавес е на 15-ото място с 22 точки, а Валядолид е тъкмо над чертата с актив от 20 точки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `