В двубой от 20-ия кръг на Бундеслигата Шалке пречупи като

...

Шалке се възползва от реми на РБ Лайпциг и е втори

В дуел от 20-ия кръг на Бундеслигата Шалке пречупи като посетител Щутгарт с 2:0 и зае второто място в класирането. Още в 14-ата минута Налдо откри резултата за Шалке, а второто попадение пристигна в 19-ата минута от дузпа, която беше превърната в гол от Харит.

Втората позиция е за отбора от Гелзенкирхен с 34 точки, а Щутгарт е на 15-ото място с 20 точки.

Република България Лайпциг пропусна да победи вкъщи Хамбургер, завършвайки 1:1. Още в 9-ата минута Брума изведе отбора от Лайпциг напред, само че Костич изравни в 29-ата минута на срещата. Тези две попадения останаха единствените в мача и двата състава взеха по 1 точка.

След това тъждество Република България е на 4-ото място с 32 точки, а Хамбургер е в зоната на изпадащите с 16 точки и 17-о място.

В друга среща от същия този 20-ти кръг последния в класирането Кьолн приключи 1:1 с Аугсбург. "Козлите " имат 13 точки, а Аугсбург е на 8-ото място с 28.