В двубой от 15-ия кръг на Серия А Парма победи

...

Парма измъкна 3 точки от Самп, Куалярела - грешник за домакините

В дуел от 15-ия кръг на Серия А Парма победи като посетител Сампдория с минималното 1:0 след попадение на Куцка. В огромен виновник за домакините се трансформира Фабио Куалярела, който пропусна дузпа в 77-ата минута на срещата.

Парма откри резултата след статично състояние. При центриране от корнер, Куцка порази вратата на домакините от Генуа. В 39-ата минута на първата част Муру пропусна да възвърне равенството. В края на полувремето още веднъж Самп пропусна от преференциално състояние.

Сампдория стигна и до греда в 64-ата минута след удар на Габиадини, само че гол по този начин и не падна във вратата на Парма. В 77-ата минута Куалярела застана зад топката при осъществяване на дузпа, само че вратарят на Парма избави удара му, а при добавката Янкто я прати в мрежата, само че гол нямаше, защото се намеси системата ВАР.

В последна сметка Парма стигна до триумфа и заема 8-ото място с актив от 21 точки, а Сампдория е на позиция пред зоната на изпадащите с едвам 12 точки.