В двубой от 12-ия кръг на Първа лига ЦСКА 1948

...

ЦСКА 1948 поведе в класирането след победа в Пловдив

В дуел от 12-ия кръг на Първа лига ЦСКА 1948 победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) като посетител и оглави класирането.

В 52-ата минута националът Ивайло Чочев вкара първия гол за гостите. Той спря топката на гърди в наказателното поле сред двама бранители на Локомотив и по-късно стреля неспасяемо в левия ъгъл на Динко Хоркаш. Три минути по-късно домакините изравниха, откакто Бирсент Карагарен откри непрокрития Преслав Боруков и той с глава се разписа от няколко метра във вратата на Даниел Наумов.

В 67-ата Джонатан Перейра бе изведен самичък на далечната греда от Чочев и той вкара втори гол за ЦСКА 1948. Самият Чочев реши всичко в 84-ата минута с второто си попадение в мача и общо 12-о в шампионата. Той овладя топката в наказателното поле, финтира защитник на домакините и невъзмутимо осъществя.

В класирането ЦСКА 1948 има към този момент 26 точки, с 3 повече от втория Лудогорец. Локомотив и ЦСКА София са с по 22.
Източник: moreto.net