В два сета - 6:4, 6:2 - най-добрият ни тенисист

...

Гришо победи 46-тия в света

В два сета - 6:4, 6:2 - най-хубавият ни тенисист се наложи над сърбина Миомир Кецманович в Акапулко , оповестява Българска телеграфна агенция. Българинът победи във втория кръг на тенис шампионата в Акапулко с награден фонд 1 000 000 $. Кецманович е 46-тият най-хубав в света. Димитров се изправя за първи път против него. В идващия кръг българският тенисист ще се изправи против италианеца Лоренцо Музети.
В мача Григор Димитров не стартира добре, само че след това доби убеденост и се върна с дълбоки и остри удари. След първите няколко загуби Григор Димитров изравни резултата и поведе с 2:1. Разликата в резултата още веднъж бе понижена от сърбина и Григор стартира да отстъпва пред Кецманович. Българската ракета обаче се ентусиазира и взе сета, за което му трябваха 46 минути. След седем сложни гейма, сърбинът се разконцентрира поради няколко направени неточности и психическото преимущество на Димитровв. Така, с  осмия финален гейм хасковлията съумя да грабне успеха.

El verdugo de Schwartzman no está siendo flor de una sola primavera y ahora superó al #56 del mundo tras 2hr y 40min.

En la sig. fase, se encontrará ni más ni menos que con el campeón en 2014, Grigor Dimitrov.