В Дупница затягат контрола на пътя с нови камери, еднопосочни

...
В Дупница затягат контрола на пътя с нови камери, еднопосочни
Коментари Харесай

Срещу гонките в Дупница: Затягат контрола на пътя с нови камери и засилено полицейско присъствие

В Дупница стягат контрола на пътя с нови камери, еднопосочни улици и засилено полицейско наличие. Мерките се подхващат след трагичния случай при започване на месеца, при който 17-годишен юноша без брошура почина на място, откакто се заби с автомобила на чичо си в къща с над 130 км/час.

Васил Костадинов живее на улица " Патриарх Евтимий ", покрай мястото където почина 17-годишното момче. Казва, че всяка нощ не може да спи поради плач на мотори.

Васил Костадинов: " Има огромни изтребители. Трябва да дойдете вечерно време, другояче по този начин не може да се опише. "

Добринка Сладкова: " Свирят гуми, хвърчат. Тук се събират групи младежи и към 00:30 – 01:00 часа стартират такива гонки нататък по другата улица, тъй като колежката ми живее там. Цяла нощ е някаква лудница. "

На тази улица, както и на други места в града са инсталирани 70 камери за видеонаблюдение. Записите се употребяват от полицията при следствие на закононарушения, обири и нерегламентирано придвижване на коли с висока скорост.

Първан Дангов, кмет на Дупница: " Отделно от това ще бъдат закупени 12 цифрови камери, които да разпознават регистрационни номера. Включително за някои от тях ще има инсталирани специфични приложения за лицево различаване на водачите. По този метод ще тръгнем да цифровизираме придвижването в града. "

Новото съоръжение да бъде сложено на основни места, с цел да стопира гонките и автоджигитите, които от месеци тормозят дупничани. По данни на кмета на Дупница в града има към 25 души, които провеждат гонки в тъмната част на денонощието и това се случва главно на три места в и към Дупница.

гл. контрольор Калоян Драганов, шеф бранш " Пътна полиция " към ОД на Министерство на вътрешните работи – Кюстендил: " Имаме локализирани места, които ги следим непрекъснато. Разчитаме естествено и на сигнали на жители. Моментално подхващаме ограничения в това число посредством наблюдаване посредством сигнални коли, чиновници които не са обозначени. "

От полицията и общината дават обещание непоколебим надзор и наказания за нарушителите.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР