Гулянци празнува с традиции, музика, спорт и детски усмивки по време на Панаирни дни – Гулянци 2026
В дните от 29 до 31 май Гулянци още веднъж се трансформира в сцена на празнично въодушевление, музика, спорт, фолклор и детски усмивки с обичайните Панаирни дни – Гулянци 2026. Събитието, което към този момент повече от две десетилетия е част от културния календар на общината, събра поданици и посетители на града в три дни, изпълнени с концерти, спортни прояви, национално творчество, занимания и начинания за дребни и огромни.
Празничната стратегия стартира на 29 май на площад „ Свобода “ с публично разкриване от кмета на Община Гулянци Лъчезар Яков. В обръщението си към жителите и гостите на града той акцентира смисъла на Панаирните дни като празник, който събира хората, пази традициите и дава опция на локалните гении, учебни заведения, читалища и общински структури да бъдат част от общия празничен дух.
„ Панаирните дни на Гулянци са празник, който ни събира — с усмивки, с музика, с другари и с това хубаво възприятие, че сме дружно. Благодаря на всички читалища, учебни заведения, детски градини, клубове, самодейци и участници, които влагат сърце, труд и ентусиазъм в този празник. С наслада откривам Панаирни дни – Гулянци 2026 и поисквам здраве, благоденствие и радостни празнични дни на всички! “, сподели кметът Лъчезар Яков при откриването.
По време на формалното разкриване кметът връчи плакет, букет и грамота на госпожа Анета Атанасова – дълготраен секретар на НЧ „ П. Р. Славейков 1923 “ – гр. Гулянци, за извънреден принос за развиването на културния живот в община Гулянци.
Градоначалникът получи поздрави, цветя и алегорични дарове от президента на Република България – госпожа Илияна Йотова, Министерския съвет, ръководителя на Народното събрание, регионалния шеф на област Плевен, кметове на прилежащи общини и кметства, общински съветници и политически водачи, ръководители на институции и компании.
След формалното разкриване на сцената се показаха самодейците от НЧ „ П. Р. Славейков 1923 “ – гр. Гулянци, които поздравиха публиката с концертна стратегия. Първата празнична вечер продължи с концерт на Кали, а финалът беше подложен с празнична заря, която озари небето над Гулянци.
Вторият ден от Панаирните дни стартира със спортни прояви в Централния парк. Проведоха се шампионати по шахмат и тенис на маса, в които участваха възпитаници от СУ „ Хр. Смирненски “ – гр. Гулянци и СУ „ Асен Златаров “ – с. Гиген, както и ветерани и фенове на шахмата. Турнирите бяха проведени и като мотив да бъдат показани новите придобивки в парка – масите и огромната площадка за шахмат и тенис масата, които ще останат за всички поданици и посетители на Гулянци.
Преди началото на спортните съревнования кметът на Община Гулянци Лъчезар Яков награди тима по тенис на маса – момчета, V–VII клас, и техния началник от СУ „ Асен Златаров “ – с. Гиген за отличното им показване на Ученическите игри 2025/2026 година
Празничният ден продължи на площад „ Свобода “ със Събор на националното творчество, който обичайно е измежду най-очакваните събития в програмата. В него се включиха над 200 самодейци от областите Плевен и Ловеч, които показаха благосъстоянието на българския фолклор посредством песни, танци, инструментални осъществявания и традиции.
Съборът беше открит от кмета Лъчезар Яков, който поздрави участниците и изрази благодарност към самодейците, читалищата и всички пазители на българския фолклор.
„ Съборът на националното творчество е измежду най-старите обичаи в Панаирни дни – Гулянци. Днес още веднъж сме дружно, с цел да отпразнуваме благосъстоянието на българския фолклор – нашата памет, нашия корен и нашата жива традиция. Присъствието на хора от разнообразни възрасти е най-красивото доказателство, че приемствеността е жива и мощна “, сподели кметът при откриването на събора.
На сцената се показаха самодейни сформира и самостоятелни реализатори, които извършиха площада с песни, танци и празнично въодушевление. Специален акцент в програмата беше ревюто на носии от другите краища на България, показано от ОУ „ Хр. Ботев “ – с. Брест, което сподели хубостта, пъстротата и благосъстоянието на българската традиция.
Всички участници в Събора на националното творчество получиха грамота и плакет с почетния знак на събора — в добавка към положителното въодушевление и хубавия спомен от града на розите.
Вечерта на втория панаирен ден продължи с музикална стратегия с присъединяване на оркестър „ Престиж “ – Враца и концерт на Вениамин. Площад „ Свобода “ още веднъж се извърши с поданици и посетители на града, които споделиха още една празнична вечер с доста музика и въодушевление.
Последният ден от Панаирни дни – Гулянци 2026 беше отдаден на най-малките поданици и посетители на града. На площад „ Свобода “ се организира концертът и заниманията „ Децата на Гулянци пеят, творят и мечтаят “, с които общината означи Международния ден на детето – 1 юни.
В празничната стратегия участваха деца от СУ „ Хр. Смирненски “ – гр. Гулянци, ДГ „ Здравец “ – с. Шияково, ДГ „ Незабравка “ – гр. Гулянци и ДГ „ Първи юни “ – с. Гиген. С песни, танци и стихове те внесоха доста въодушевление, усмивки и празнична сила в детското утро.
Специален привет към децата насочи кметът на Община Гулянци Лъчезар Яков.
„ По традиция в програмата на Панаирни дни – Гулянци 2026 има специфичен ден, отдаден на вас – на вашите усмивки, фантазии и гении. Нека растете смели, положителни и любопитни, а фантазиите ви да летят високо – като хвърчилата, които ще изпълнят празничния ден. Честит празник, благи деца – бъдете щастливи! “, сподели кметът.
Празникът за най-малките включваше концерт, занимания, креативен занимания и дарове за всяко дете. Като част от празника беше проведен и арт ъгъл от ЦОП – Гулянци, който даде опция на децата да творят, да се забавляват и да се включат интензивно в празничната атмосфера.
Програмата продължи с Парад на хвърчилата, който извърши площада с цветове, усмивки и детска сила.
Панаирни дни – Гулянци 2026 още веднъж демонстрираха силата на локалната общественост и благосъстоянието на традициите, които събират хората. В трите празнични дни Гулянци живя с музика, фолклор, спорт, детски смях и споделено въодушевление.
Празничната стратегия се провежда от Община Гулянци, взаимно с НЧ „ П. Р. Славейков 1923 “ – гр. Гулянци, МКБППМН – гр. Гулянци и ЦОП – Гулянци.
Празничната стратегия стартира на 29 май на площад „ Свобода “ с публично разкриване от кмета на Община Гулянци Лъчезар Яков. В обръщението си към жителите и гостите на града той акцентира смисъла на Панаирните дни като празник, който събира хората, пази традициите и дава опция на локалните гении, учебни заведения, читалища и общински структури да бъдат част от общия празничен дух.
„ Панаирните дни на Гулянци са празник, който ни събира — с усмивки, с музика, с другари и с това хубаво възприятие, че сме дружно. Благодаря на всички читалища, учебни заведения, детски градини, клубове, самодейци и участници, които влагат сърце, труд и ентусиазъм в този празник. С наслада откривам Панаирни дни – Гулянци 2026 и поисквам здраве, благоденствие и радостни празнични дни на всички! “, сподели кметът Лъчезар Яков при откриването.
По време на формалното разкриване кметът връчи плакет, букет и грамота на госпожа Анета Атанасова – дълготраен секретар на НЧ „ П. Р. Славейков 1923 “ – гр. Гулянци, за извънреден принос за развиването на културния живот в община Гулянци.
Градоначалникът получи поздрави, цветя и алегорични дарове от президента на Република България – госпожа Илияна Йотова, Министерския съвет, ръководителя на Народното събрание, регионалния шеф на област Плевен, кметове на прилежащи общини и кметства, общински съветници и политически водачи, ръководители на институции и компании.
След формалното разкриване на сцената се показаха самодейците от НЧ „ П. Р. Славейков 1923 “ – гр. Гулянци, които поздравиха публиката с концертна стратегия. Първата празнична вечер продължи с концерт на Кали, а финалът беше подложен с празнична заря, която озари небето над Гулянци.
Вторият ден от Панаирните дни стартира със спортни прояви в Централния парк. Проведоха се шампионати по шахмат и тенис на маса, в които участваха възпитаници от СУ „ Хр. Смирненски “ – гр. Гулянци и СУ „ Асен Златаров “ – с. Гиген, както и ветерани и фенове на шахмата. Турнирите бяха проведени и като мотив да бъдат показани новите придобивки в парка – масите и огромната площадка за шахмат и тенис масата, които ще останат за всички поданици и посетители на Гулянци.
Преди началото на спортните съревнования кметът на Община Гулянци Лъчезар Яков награди тима по тенис на маса – момчета, V–VII клас, и техния началник от СУ „ Асен Златаров “ – с. Гиген за отличното им показване на Ученическите игри 2025/2026 година
Празничният ден продължи на площад „ Свобода “ със Събор на националното творчество, който обичайно е измежду най-очакваните събития в програмата. В него се включиха над 200 самодейци от областите Плевен и Ловеч, които показаха благосъстоянието на българския фолклор посредством песни, танци, инструментални осъществявания и традиции.
Съборът беше открит от кмета Лъчезар Яков, който поздрави участниците и изрази благодарност към самодейците, читалищата и всички пазители на българския фолклор.
„ Съборът на националното творчество е измежду най-старите обичаи в Панаирни дни – Гулянци. Днес още веднъж сме дружно, с цел да отпразнуваме благосъстоянието на българския фолклор – нашата памет, нашия корен и нашата жива традиция. Присъствието на хора от разнообразни възрасти е най-красивото доказателство, че приемствеността е жива и мощна “, сподели кметът при откриването на събора.
На сцената се показаха самодейни сформира и самостоятелни реализатори, които извършиха площада с песни, танци и празнично въодушевление. Специален акцент в програмата беше ревюто на носии от другите краища на България, показано от ОУ „ Хр. Ботев “ – с. Брест, което сподели хубостта, пъстротата и благосъстоянието на българската традиция.
Всички участници в Събора на националното творчество получиха грамота и плакет с почетния знак на събора — в добавка към положителното въодушевление и хубавия спомен от града на розите.
Вечерта на втория панаирен ден продължи с музикална стратегия с присъединяване на оркестър „ Престиж “ – Враца и концерт на Вениамин. Площад „ Свобода “ още веднъж се извърши с поданици и посетители на града, които споделиха още една празнична вечер с доста музика и въодушевление.
Последният ден от Панаирни дни – Гулянци 2026 беше отдаден на най-малките поданици и посетители на града. На площад „ Свобода “ се организира концертът и заниманията „ Децата на Гулянци пеят, творят и мечтаят “, с които общината означи Международния ден на детето – 1 юни.
В празничната стратегия участваха деца от СУ „ Хр. Смирненски “ – гр. Гулянци, ДГ „ Здравец “ – с. Шияково, ДГ „ Незабравка “ – гр. Гулянци и ДГ „ Първи юни “ – с. Гиген. С песни, танци и стихове те внесоха доста въодушевление, усмивки и празнична сила в детското утро.
Специален привет към децата насочи кметът на Община Гулянци Лъчезар Яков.
„ По традиция в програмата на Панаирни дни – Гулянци 2026 има специфичен ден, отдаден на вас – на вашите усмивки, фантазии и гении. Нека растете смели, положителни и любопитни, а фантазиите ви да летят високо – като хвърчилата, които ще изпълнят празничния ден. Честит празник, благи деца – бъдете щастливи! “, сподели кметът.
Празникът за най-малките включваше концерт, занимания, креативен занимания и дарове за всяко дете. Като част от празника беше проведен и арт ъгъл от ЦОП – Гулянци, който даде опция на децата да творят, да се забавляват и да се включат интензивно в празничната атмосфера.
Програмата продължи с Парад на хвърчилата, който извърши площада с цветове, усмивки и детска сила.
Панаирни дни – Гулянци 2026 още веднъж демонстрираха силата на локалната общественост и благосъстоянието на традициите, които събират хората. В трите празнични дни Гулянци живя с музика, фолклор, спорт, детски смях и споделено въодушевление.
Празничната стратегия се провежда от Община Гулянци, взаимно с НЧ „ П. Р. Славейков 1923 “ – гр. Гулянци, МКБППМН – гр. Гулянци и ЦОП – Гулянци.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




