В дневния ред на парламента е изслушване на финансовия министър

...
В дневния ред на парламента е изслушване на финансовия министър
Коментари Харесай

Депутатите ще изслушат финансовия министър за състоянието на публичните финанси

В дневния ред на Народното събрание е чуване на финансовия министър Теменужка Петкова по отношение на положението на обществените финанси преди правенето на бюджета за 2025 година

Според данните на Министерството на финансите за първото 3-месечие бюджетният недостиг ще бъде 3,6 милиарда лева Това сочат анализите, показани пред Съвета за взаимно ръководство.

Данните се базират на плановете за нормалните разноски и прехвърляния, нужни за естественото действие на системите в страната. Според разбивката дефицитът за януари ще бъде 407 млн. лева, за февруари - 1,7 млрд.лв., а за март - 1,4 милиарда лева

Проектът за Бюджет 2025 ще бъде подготвен и импортиран в Народното събрание до 14 февруари, съобщи през вчерашния ден по време на Съвета за взаимно ръководство финансовият министър Теменужка Петкова.

Съветът разиска в бюджета за 2025 година да бъдат приложени редица ограничения за битка със сивата стопанска система като участниците се сплотиха и към тезата да не се режат заплати в обществения бранш, обществени заплащания, както и да не се подвигат налозите.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР