Доларът е стабилен спрямо еврото, паунда, йената и повечето основни валути в четвъртък
В днешната търговия щатският $ е постоянен по отношение на еврото и английската лира и се покачва малко повече по отношение на йената.
Участниците на пазара обръщат изключително внимание на американската статистика в очакване на декемврийското съвещание на Федералния запас на Съединени американски щати, което ще се организира идната седмица.
Още по тематиката
Доларът отслабва по отношение на главните валути в сряда Финанси Икономика / Свят, Финанси 3 дек 2025Доклад, оповестен през вчерашния ден от ADP Research, сподели най-големия спад на работните места в частния бранш в Съединени американски щати от март 2023 година насам – спад от 32 000 – през ноември. Експерти, интервюирани от Trading Economics, приблизително чакаха растеж от 10 000.
Междувременно, показателят на бизнес интензивността в бранша на услугите в Съединени американски щати (ISM) се усили до 52,6 пункта през ноември, спрямо 52,4 пункта месец по-рано, съгласно Института за ръководство на доставките (ISM). Подиндексът за ценови напън падна до седеммесечно дъно от 65,4, в съпоставяне със 70 през октомври.
Въз основа на фючърсите върху лихвените проценти, пазарът прави оценка съвсем 90% възможност за понижение с 25 базисни пункта на последното съвещание на Федералния запас за годината.
Индексът DXY, който наблюдава $ по отношение на шест валути (евро, швейцарски франк, йена, канадски $, английска лира и шведска крона), се увеличи с 0,13%, до момента в който по-широкият показател WSJ Dollar, в който са включени 16 валути, набъбна с 0,12%*.
Еврото се търгуваше на цена от 1,1654 $, спрямо 1,1671 $ в края на търговията в сряда, когато в един миг доближи 6-седмичен връх. Вчера Европейската централна банка (ЕЦБ) дефинира референтен курс на еврото от 1,1668 $.
Британският паунд струваше 1,3334 $, спрямо 1,3353 $ в края на миналата сесия.
Доларът се търгуваше на равнище от 155,38 йени, в съпоставяне със 155,25 йени в края на предходната сесия.
Банката на Япония евентуално ще увеличи главния си лихвен % на съвещанието си през декември до 0,75% от сегашните 0,5%, оповестява Ройтерс, базирайки се на източници от японското държавно управление. Управителят на банката Казуо Уеда преди този момент алармира за готовността си да увеличи лихвения %.
„ Позицията на държавното управление е: в случай че Банката на Япония желае да увеличи лихвения % този месец, апелирам, вземете решението сами “, сподели един източник, добавяйки, че е съвсем сигурен, че регулаторът ще предприеме такава стъпка.
Валутната двойка долар/офшорен юан се увеличи с 0,1% до 7,0653 юана.
*Валутните курсове са настоящи към 09:45 часа, източници Ройтерс и Trading Economics.




