В Дирекция Бюро по труда“ в Стара Загора има постъпила

...
В Дирекция Бюро по труда“ в Стара Загора има постъпила
Коментари Харесай

Постъпило е уведомление за масово съкращение в ТЕЦ Ей И Ес Гълъбово

В Дирекция „ Бюро по труда “ в Стара Загора има постъпила информация за всеобщо редуциране, само че задължението на работодателя Топлоелектрическа централа " Ей И Ес Гълъбово ", който е на територията на Бюрото по труда в Раднево, е да подаде там съобщение. Това сподели шефът на дирекцията в Стара Загора Георги Гьоков пред публицисти, посочи Българска телеграфна агенция.

Ние получихме от сътрудниците в Раднево, че има такова постъпило съобщение и по-голямата част от освобождаваните са от Стара Загора, посочи той.

По думите му повода огромна част от освободените да бъдат от Стара Загора е обяснима, защото множеството от работещите в ТЕЦ-а са старозагорци. Георги Гьоков осведоми, че представители на централата ще имат среща с колектива, която ще се организира на следващия ден и тогава ще бъде конкретизиран процесът на регистрация в Бюрата по труда.

„ Процедурите по всеобщо редуциране са направени по този начин, че хората, които бъдат освободени, да имат сигурност при регистрация и следващо обслужване, тъй че няма да ги оставим да се оправят сами “, изясни той и добави, че точният брой на освободените ще бъде конкретизиран на по-късен стадий, само че се касае за над 300 души.

Всички те ще бъдат известени, уточни още шефът на Дирекция „ Бюро по труда ” в Стара Загора, който през днешния ден откри публично трудова борса в Регионална библиотека „ Захарий Княжески “, проведена от Агенцията по заетостта посредством Дирекция „ Бюро по труда “ в Стара Загора. По време на самодейността да бъдат показани над 200 свободни работни места от 27 работодатели.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР