В девет секции в София машините не работят, съобщи за

...
В девет секции в София машините не работят, съобщи за
Коментари Харесай

В девет секции в София машините не работят

В девет секции в София машините не работят, заяви за Българска телеграфна агенция Полина Витанова, ръководител на Общинската изборна комисия.  
Витанова сподели, че има констативни протоколи от девет секции, чака се ЦИК да отговори по какъв начин ще се действа. 
Тя уточни, че в ОИК са получили от ЦИК напътствие при случаи на проблеми с машините. В него се показва, че ако след гласоподаване на гласоподавател машината отпечата празна бюлетина, или такава, на която не може да се откри вотът на гласоподавателя, или не е отпечатана бюлетина, се сформира констативен протокол, който дружно с дефектната бюлетина се ползва към протокола на СИК. Избирателят се позволява наново да гласоподава по определен от него метод, написа в напътствието на ЦИК.
В случай че в изборната кутия за машинно гласоподаване се откри бюлетина от машинно гласоподаване, която е празна или в която не може да се откри вотът на гласоподавателя, се сформира констативен протокол, който дружно с дефектната бюлетина се ползва към протокола от СИК.
По-рано през днешния ден Витанова заяви, че има проблеми с някои от машините в регионите " Овча купел ", " Триадица " и " Младост ". Не излизат бюлетини или машината ги мачка, изясни тя.
В София столичани могат да упражнят правото си на глас в общо 1639 секции.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР