Малчугани от район „Тракия" показаха как се грижим за природата в Деня на Земята
В Деня на Земята децата от Детска градина „ Слънце “ в Пловдив проведоха празник, отдаден на грижата за природата. Малчуганите показаха разнообразни екологични начинания пред своите специфични посетители – заместник-кмета по „ Опазване на околната среда “ на Район „ Тракия “ Антон Георгиев и началника на ОСЕП към регион „ Тракия “ Данаил Димитров.
Прочетете още
По време на събитието децата описаха по какъв начин всеки може да оказва помощ за опазването на нашата планета и с горделивост демонстрираха цветята, които сами са засадили. С доста въодушевление техните учители ги поздравиха с равномерен танц, изпълнен със остарели пластмасови бутилки – знак на повторната приложимост на материалите. Малките участници също впечатлиха гостите, като сътвориха радостен „ оркестър “ от непотребна хартия и разнообразни рециклируеми материали.
Кулминацията на празника беше фешън еко дефиле, в което децата показаха истински костюми, направени дружно със своите родители от рециклирани и природосъобразни материали. В края на събитието гостите поздравиха децата и екипа на детската градина за тяхната разпоредителност и отношение към опазването на околната среда. Те връчиха и специфичен приветствен адрес от кмета на Район „ Тракия “ – Георги Гатев. Празникът сподели, че любовта към природата се възпитава още от най-ранна детска възраст и че децата могат да бъдат същински посланици на грижата за нашата Земя.
Прочетете още
По време на събитието децата описаха по какъв начин всеки може да оказва помощ за опазването на нашата планета и с горделивост демонстрираха цветята, които сами са засадили. С доста въодушевление техните учители ги поздравиха с равномерен танц, изпълнен със остарели пластмасови бутилки – знак на повторната приложимост на материалите. Малките участници също впечатлиха гостите, като сътвориха радостен „ оркестър “ от непотребна хартия и разнообразни рециклируеми материали.
Кулминацията на празника беше фешън еко дефиле, в което децата показаха истински костюми, направени дружно със своите родители от рециклирани и природосъобразни материали. В края на събитието гостите поздравиха децата и екипа на детската градина за тяхната разпоредителност и отношение към опазването на околната среда. Те връчиха и специфичен приветствен адрес от кмета на Район „ Тракия “ – Георги Гатев. Празникът сподели, че любовта към природата се възпитава още от най-ранна детска възраст и че децата могат да бъдат същински посланици на грижата за нашата Земя.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




