В деня на националния празник на България 3-ти март, тимът

...

Сокол Бенковски тръгна с победа в голово шоу

В деня на националния празник на България 3-ти март, отборът на Сокол Бенковски записа триумф с 3:2 против Партизан 2023 Подгумер в среща от 14-ти кръг на столичната " Б " Окръжна група. Преди началото на срещата домакините подариха на всички играчи и съдиите по една мартеница, след което бе пуснат и химна на Република България. Домакините от Сокол, които са с нови финансови благодетели и много съществени спонсори, имат съществени упоритости за влизане в по-горната група. Тимът е финансово гарантиран и е единствен от тимовете от този сан, който има напълно нова екипировка Найк. Преди началото на шампионата бе осъществен сериозен ремонт на съблекалните и на съдийската стая. Бяха сложени и към 300 седалки, които са дарени от ЦСКА.

Близо 500 фенове станаха очевидци на същинско голово шоу, за което приказва и крайният резултат 3:2. Иван Иванов откри за домакините в 29-ата минута. Пет минути преди края на първото полувреме Стефан Стефанов се откъсна от отбраната на Сокол и с прецизен удар възвърне равенството. В самия завършек на първата част обаче Никола Галчев съумя да изведе още веднъж своя тим напред в резултата за 2:1. Второто полувреме стартира много динамично и секунди след съдийския сигнал на основния рефер Георги Михайлов се разписа за 3:1. Това попадение даде сили на играчите от Сокол Бенковски, които се настаниха в половината на гостите, сътвориха много положения, само че до ново попадение не се стигна. Мариан Борисов в 60-ата минута съумя да понижи на 3:2, като този резултат се резервира и до края на срещата, която се трансформира в същински празник за жителите на столичния квартал Бенковски.

Отборът на Сокол е на 3 точки от водача Спартак 1933 Подгумер.