Мечките от Баните станаха шампиони на България по хокей на трева до 16 години
В Деня на българския спорт – 17 май, тимът на " Мечките “ (Баните) до 16 години завоюва шампионската купа на 27-ото Държавно състезание по хокей на трева (Хокей 5), извършено в София. Младите състезатели победиха безапелационно и справедливо се качиха на най-високото ходило в националната конкуренция.
Турнирът бе почетен персонално от министъра на младежта и спорта Енчо Кирязов, чието наличие придаде спомагателна тежест и страст на спортния празник. Шампионската купа, извоювана точно в Деня на българския спорт, трансформира триумфа на младите хокеисти в още по-значим. Освен отборния успех, " Мечките “ завоюваха и три от най-престижните самостоятелни оценки в шампионата, проведено от Българска федерация по хокей на трева.
За най-хубав вратар бе избран Васил Младенов, който впечатли с отлични намеси и постоянна игра под рамката на вратата. Голмайстор на шампионата стана Александър Николов, показал отлична ефикасност през цялото състезание. Призът за най-полезен играч (MVP) заслужи Михаил Сансаров, отличен за водачеството и основната си роля в представянето на тима. Ръководството на клуба изрази признателност към треньора Дончев за отдадената работа и към родителите за непрекъснатата поддръжка към младите спортисти. Със извоюваната купа " Мечките “ затвърдиха репутацията си на един от най-перспективните млади тимове в българския хокей на трева и дадоха мощен образец за великодушие, темперамент и екипен дух.
Турнирът бе почетен персонално от министъра на младежта и спорта Енчо Кирязов, чието наличие придаде спомагателна тежест и страст на спортния празник. Шампионската купа, извоювана точно в Деня на българския спорт, трансформира триумфа на младите хокеисти в още по-значим. Освен отборния успех, " Мечките “ завоюваха и три от най-престижните самостоятелни оценки в шампионата, проведено от Българска федерация по хокей на трева.
За най-хубав вратар бе избран Васил Младенов, който впечатли с отлични намеси и постоянна игра под рамката на вратата. Голмайстор на шампионата стана Александър Николов, показал отлична ефикасност през цялото състезание. Призът за най-полезен играч (MVP) заслужи Михаил Сансаров, отличен за водачеството и основната си роля в представянето на тима. Ръководството на клуба изрази признателност към треньора Дончев за отдадената работа и към родителите за непрекъснатата поддръжка към младите спортисти. Със извоюваната купа " Мечките “ затвърдиха репутацията си на един от най-перспективните млади тимове в българския хокей на трева и дадоха мощен образец за великодушие, темперамент и екипен дух.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




