Държавата на вечната контра
В страната на безконечната контра едва ли има нещо, което да се направи, и да не му се откри недостатък.
Миналата седмица стана ясно, че Министерството на туризма ще изпрати благодарствени картички до 400 000 непознати туристи , с които България да засвидетелства своята благодарност за избора й на желана дестинация.
Веднага обаче против това, привидно несмущаващо решение, се надигнаха " контра " гласове. Защо на картичките пишело " Благодарим ви, че избрахте България "? Това било унизително и раболепно отношение , издаващо възприятие за зависимост и по-долна позиция. Защо да одобряваме, че сме определени и за какво трябвало даже да благодарим за това?
Може би умните глави, критикуващи решението на министерството избират България да заеме някаква мислена позиция на предимство и да напише на картичките си " Благодарете се, че ви приехме, смейте да не дойдете идната година "?
Това са безумни забележки, направени просто с цел да има позиция " срещу ". Естествено, че България е определена от хилядите непознати туристи и естествено, че е жест на благосклонност, вежливост и предвидливост да им благодари. Тези хора можеха да отидат в Гърция, Турция, Италия или където си пожелаят, само че избраха нас. Редно е да отчетем този факт.
Друг " контра " мотив беше ненужното съгласно всякакви " специалисти " изпращане на картичките. Според тях можело да се подходи електронно като благодарността се праща по имейл. Естествено, в онлайн картичката няма нищо неприятно. Но постоянно е хубаво човек да получи физически знак на благодарност или спомен, тъй като по този начин си личат повече от общоприетите положени старания. А и постоянно има заплаха писмата от българското министерство да попаднат в спама на чужденците и цялата концепция да се провали.
Изобщо, това беше следващият неправилен звук. Но при нас е по този начин - контра постоянно. Протест и контра митинг, президент и контра президент... Държава и контра страна.
В концепцията на министерството няма нищо неприятно. Харчили сме обществен запас за надалеч по-глупави инициативи. Това най-малко има късмет да работи в посока възстановяване на имиджа на страната измежду задграничните туристи, които не са за еднократна приложимост, а би трябвало да убедим да се върнат още веднъж.
Като цяло, животът ни ще стане много по-лесен, в случай че понамалим безсмислената " контра ".
Автор: Десислава Любомирова
Миналата седмица стана ясно, че Министерството на туризма ще изпрати благодарствени картички до 400 000 непознати туристи , с които България да засвидетелства своята благодарност за избора й на желана дестинация.
Веднага обаче против това, привидно несмущаващо решение, се надигнаха " контра " гласове. Защо на картичките пишело " Благодарим ви, че избрахте България "? Това било унизително и раболепно отношение , издаващо възприятие за зависимост и по-долна позиция. Защо да одобряваме, че сме определени и за какво трябвало даже да благодарим за това?
Може би умните глави, критикуващи решението на министерството избират България да заеме някаква мислена позиция на предимство и да напише на картичките си " Благодарете се, че ви приехме, смейте да не дойдете идната година "?
Това са безумни забележки, направени просто с цел да има позиция " срещу ". Естествено, че България е определена от хилядите непознати туристи и естествено, че е жест на благосклонност, вежливост и предвидливост да им благодари. Тези хора можеха да отидат в Гърция, Турция, Италия или където си пожелаят, само че избраха нас. Редно е да отчетем този факт.
Друг " контра " мотив беше ненужното съгласно всякакви " специалисти " изпращане на картичките. Според тях можело да се подходи електронно като благодарността се праща по имейл. Естествено, в онлайн картичката няма нищо неприятно. Но постоянно е хубаво човек да получи физически знак на благодарност или спомен, тъй като по този начин си личат повече от общоприетите положени старания. А и постоянно има заплаха писмата от българското министерство да попаднат в спама на чужденците и цялата концепция да се провали.
Изобщо, това беше следващият неправилен звук. Но при нас е по този начин - контра постоянно. Протест и контра митинг, президент и контра президент... Държава и контра страна.
В концепцията на министерството няма нищо неприятно. Харчили сме обществен запас за надалеч по-глупави инициативи. Това най-малко има късмет да работи в посока възстановяване на имиджа на страната измежду задграничните туристи, които не са за еднократна приложимост, а би трябвало да убедим да се върнат още веднъж.
Като цяло, животът ни ще стане много по-лесен, в случай че понамалим безсмислената " контра ".
Автор: Десислава Любомирова
Източник: actualno.com
КОМЕНТАРИ




