В четвъртък времето в страната ще бъде предимно слънчево. Преди

...
В четвъртък времето в страната ще бъде предимно слънчево. Преди
Коментари Харесай

Слънчев четвъртък с ниска облачност над Североизточна България

В четвъртък времето в страната ще бъде най-вече слънчево. Преди обяд се чака забележителна ниска облачност над Североизточна България и по поречието на Дунав, която ще раздира и понижава, и там след обяд ще се откри най-вече слънчево време, оповестиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа до сдържан североизточен вятър и с него температурите едва ще се намалят, преобладаващите оптимални ще бъдат сред 16° и 21°, в София - към 18°, а минималните сред -1° и 8°.

В планините ще бъде най-вече слънчево. Ще духа сдържан североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 15°, на 2000 метра - към 8°.

Преди обяд тук-там по Северното Черноморие ще има ниска слоеста облачност, която след обяд ще се раздира до най-вече слънчево време. Ще духа до сдържан североизточен вятър. Преобладаващите оптимални температури ще бъдат сред 16° и 19°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 51 мин. и залязва в 18 ч. и 30 мин. Продължителност на деня: 10 ч. и 39 мин. Луната в София залязва в 15 ч. и 17 мин. и ще изгрее 31 мин. след среднощ. Фаза на Луната: последна четвърт.

Атмосферното налягане е доста по-високо от междинното за месеца. През деня ще се задържи съвсем без смяна.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР