В четвъртък ще ни затисне един голям антициклон – липса

...
В четвъртък ще ни затисне един голям антициклон – липса
Коментари Харесай

Проф. Георги Рачев: Затиска ни голям антициклон, температурите падат до - 12°!

В четвъртък ще ни затисне един огромен антициклон – липса на вятър, заран ще е студено, това сочи прогнозата на климатолога проф. Георги Рачев.

Ако има мъгла, тя ще бъде смесена с остатъците от гореното и въздухът в котловините ще е като този при започване на годината, посочи той.

Прогнозата на проф. Рачев е за последователно прекъсване на снеговалежите, като има опция единствено в най-южните региони в сряда да превалява.

Той означи, че сега снежната завивка е забележителна в планините.

Студено ще бъде, изключително рано заран, допустимо е в София, Драгоман и Кюстендил минималните температури да паднат до -12°, предизвести климатологът.

По думите му от петък се чака стопляне, което ще докара до среднодневни температури, които ще са малко по-високи от естествените за този интервал от годината.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР