В четвъртък президентът на САЩ Доналд Тръмп ще събере в

...
В четвъртък президентът на САЩ Доналд Тръмп ще събере в
Коментари Харесай

Тръмп събира технологичния елит на вечеря в Розовата градина на Белия дом

В четвъртък президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп ще събере в обновената Розова градина на Белия дом елита на Силициевата котловина, както и водещи бизнес водачи за първото сходно събитие от началото на втория си мандат.

Сред поканените са съоснователят на Meta Марк Зъкърбърг, основният изпълнителен шеф на Apple Тим Кук, създателят на Microsoft Бил Гейтс и съоснователят на OpenAI Сам Алтман, удостовери представител на Белия дом пред CNBC. Срещата ще се организира на вечеря, след настрана събитие за изкуствения разсъдък, проведено от първата дама Мелания Тръмп.

Събирането на софтуерните водачи акцентира комплицираните, само че и близки връзки сред администрацията на Тръмп и огромните софтуерни компании. В последните години огромна част от тези ръководители търсят способи да „ затоплят “ връзките си с президента на Съединени американски щати, постоянно се появяват паралелно до него по време на обществени събития и афишират начинания, които съответстват с целите му в областта на новите технологии и връщането на производството на територията на страната.

Списъкът с предложения включва още президента на OpenAI Грег Брокман, съоснователя на Гугъл Сергей Брин, техническия шеф на Palantir Шиам Санкар и Александър Уанг – съосновател на Scale AI и началник на екип за суперинтелигентност в Meta. Очаква се да участват и изпълнителните шефове на Гугъл Сундар Пичай, на Microsoft Сатя Надела, на Oracle Сафра Кац и на Micron Technology Дейвид Лимп.

Не е изненада, че измежду гостите ще бъде и рисковият вложител Дейвид Сакс, който сега е „ цар по криптовалути и AI “ в Белия дом. Ще взе участие и Джаред Айзъкман, създател на Shift4, макар че Тръмп по-рано отдръпна номинацията му за началник на NASA.

Забелязва се и отсъствието на Илон Мъск – основният изпълнителен шеф на Tesla и създател на SpaceX. Въпреки че Мъск беше част от администрацията на Тръмп в първите месеци на сегашния мандат като специфичен държавен чиновник, по-късно през годината той влезе в открит спор с президента.
Източник: profit.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР