В Черно море отбелязват днес осем години от спечелването на

...

Черно море отбелязва осем години от първата си Купа на България

В Черно море означават през днешния ден осем години от спечелването на първата си Купа на България. На този ден през 2015 година в Бургас „ моряците “ победиха Левски с 2:1 след неповторима драма и продължения, откакто повече от едно полувреме играха с човек по-малко.

Заради втори жълт картон в 38-ата минута бе изпъден Стенио, а в 72-рата Аниете изведе „ сините “ напред. В добавеното време обаче Бакари изравни, а в 119-ата минута Матиас Курьор фиксира цялостния поврат с гол-шедьовър.

Треньор на „ моряците “ тогава бе незабравимият Никола Спасов, който след срещата бе нагизден с адмиралска мундир и шапка от почитателите и създаден в чин Адмирал.

Два месеца и половина по-късно Спасов донесе на Черно море и първата Суперкупа на страната след триумф с 1:0 над Лудогорец на същия стадион. Шест години по-рано наставникът бе извел „ моряците “ и до бронзовите медали в елитното състезание.

Закономерно през предходната есен почитателите на Черно море засвидетелстваха своята любов и благодарност към Никола Спасов, като му издигнаха скулптура край „ Тича “.