Не трябва да се върви към радикално орязване на разходите, каза Пламен Димитров
В бюджета за 2026 година не би трябвало да се върви към коренно орязване на разноските, сподели пред публицисти президентът на Конфедерацията на самостоятелните синдикати в България (КНСБ) Пламен Димитров. Според него има по какъв начин дефицитът да остане в границите на 3%.
Димитров не счита, че финансите на България са пагубни. Има проблеми, само че има и рекорден остатък, уточни той. От КНСБ ще упорстват за 10% растеж на приходите, добави Димитров.
По-дълга и по-ясна визия за индустриално развиване на България е друго искане на КНСБ.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




