В Бургас започва серия от протести, организирани от два синдиката

...
В Бургас започва серия от протести, организирани от два синдиката
Коментари Харесай

Протести на държавни служители започват в Бургас

В Бургас стартира серия от митинги, проведени от два синдиката - Синдикалният районен съюз " Подкрепа " и Синдикатът на административните чиновници " Подкрепа ". Недоволството ще се организира в разнообразни държавни институции, а чиновниците упорстват за по-високо възнаграждение и по-добри условия за работа.

Напрежението измежду държавните чиновници в Бургас пораства. Те упорстват настояванията им, които дълго време са били неглижирани, най-сетне да бъдат изпълнени.

Председателят на Синдикалния районен съюз " Подкрепа " - Бургас Иван Костадинов акцентира:

Това не е единствено в Бургас - митинга е в цялата страна. Заложените средства за нарастване на работна заплата са до 5%, което е обидно. Нашите претенции са за нарастване най-малко 20%.

Системата е на ръба, има дефицит на работна ръка, сподели Костадинов и добави:

Ако 25 инспектори дават отговор за над 10 хиляди компании, изискванията на труд не могат да бъдат покрити. Би трябвало да бъдат увеличени инспектори, а не понижени.

Според синдиката митингите няма да нарушат обслужването на жителите:

Те ще се организират в границите на обедна отмора... жителите нямат да бъдат ощетени.

От през днешния ден стартират митингите в цялата страна. В Бургас чиновниците ще излязат пред постройката на Националния статистически институт в 12:30 ч., с цел да изразят недоволството си.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР