В блиц турнира участваха 43 души от България и чужбинаМеждународният

...

Международният майстор Красимир Стефанов от Русе спечели първото място в блиц турнира по шахмат „Гилотина в Котел

В блиц шампионата участваха 43 души от България и чужбина

Международният майсторКрасимир Стефанов от Русе завоюва първото място в блиц шампионата „ Гилотина ", оповестиха от пресцентъра на община Котел.

В блиц шампионата, с контрола за игра 3 минути „ гилотина " по швейцарската система, участваха 43 души от България и чужбина.

Победител стана интернационалният майсторКрасимир Стефанов от Русе, следван от тримата майстори на шаха: младият гений Иван Караджов, Фиде майсторът от Азербайджан - Анар Алиакбаров и Методи Стойнев. Призьорите получиха парични награди, обезпечени от уредниците на шампионата, както следва: За I място 100 лв., за II-ро място 50 лв., за III-то място 30 лв. и за IV-то място 20 лв..

Официалното закриване на шахматния шампионат ще се състои през днешния ден, 5 юли от 13 часа, след приключването на деветия кръг от шампионата и оповестяването на всички спечелили в него.
Източник: dunavmost.com