В Барселона продължават протестите срещу задържането на двама от лидерите

...
В Барселона продължават протестите срещу задържането на двама от лидерите
Коментари Харесай

Протести в Барселона срещу ареста на двама каталунски лидери

В Барселона не престават митингите против задържането на двама от водачите на сепаратисткото придвижване в Каталуния - Жорди Санчес и Жорди Куишарт.

 © Българска телеграфна агенция
Регионалният министър председател Карлес Пучдемон изведе членовете на кабинета и локалната администрация пред постройката на държавното управление на безмълвен митинг. Събралото се голям брой ги приветства, а по-късно се появи банер като израз на поддръжка за арестуваните.

Според анализатори арестите на Санчес и Куишарт, упрекнати в противодържавна активност, е следващата крачка на Мадрид към задействането на т. нар, нуклеарен вид и използването на член 155 от Конституцията, което значи изземването на ръководството от каталунските управляващи.

По-късно през днешния ден се чакат нови шествия в отбрана на сепаратистките водачи. А в четвъртък изтича и вторият ултиматум, даден на Пучдемон, в който той би трябвало да каже самостоятелна ли е Каталуния или не.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР