В Китай, управляван от мъже, жените тихо намират мощен глас
В питейни заведения, скрити по уличките и в салони и книжарници към Шанхай, дамите разискват мястото си в страна, в която мъжете основават законите.
Някои носеха сватбени рокли, с цел да дадат обществен обет за обвързване със себе си. Други се събраха да гледат филми, направени от дами за дами. Книжарките се тълпяха в женските книжарници, с цел да прочетат заглавия като „ Унищожената жена “ и „ Да живееш феминистки живот “.
Жените в Шанхай и някои от другите най-големи градове в Китай, договарят за нежните условия на обществено изложение в политически нерешителен миг. Управляващата комунистическа партия на Китай дефинира феминизма като опасност за своята власт. Активистки за правата на дамите са хвърлени в пандиза. Притесненията по отношение на издевателството и насилието против дами се подценяват или напряко се премълчават.
Китайският водач Си Дзинпин понижи ролята на дамите на работа и в...
Прочетете целия текст »




