В Арена Савария“ в унгарския град Сомбатели той се държа

...

Мирослав Шмидт от СКТМ Комфорт се представи силно на голям турнир в Унгария

В „ Арена Савария “ в унгарския град Сомбатели той се държа достнойно, само че отстъпи с 1:3 на финалиста в тази възрастова група Франческо Тревисан (11 г.).

Срещу италианеца 10-годишният Мирослав водеше в първия гейм с 10-8, само че загуби с 11-13. Във втория след водачество с 5-1 още веднъж последва крах със 7-11. Третият гейм приключи с победа на българския гений с 11-6, само че в четвъртия след 8-11 той отстъпи в крайния резултат в срещата с Тревисан.

Италианецът доближи до финала, само че загуби от сънародника си Данило Дмитри Фасо с 0-3. Фасо, който също е на 11 години, доближи до купата след безапелационни победи с по 3-0 на четвъртфинала и на полуфинала. Той игра и при 13-годишните, като загуби трагичен полуфинал от словака Павол Кокавец с 2-3.
Източник: petel.bg