Природозащитник с важно разкритие за „Топлофикация Перник“ и ТЕЦ „Перник“!
В Акт за определяне на административно нарушаване 104/2022 година на Регионална инспекция за опазване на околната среда София е посочено, че сдружението „ Топлофикация Перник “ АД (собственик на Топлоелектрическа централа „ Република “) е употребило през 2021 година 211 470 тона отпадъчна дървесина за индустриалната си активност, която е доставена от „ Фул Дистрибюшън “ ЕООД, гр. Перник и „ Мин индъстри “ ЕООД. Това разкри в обществената мрежа Фейсбук. Ето какво още уточни той по този мотив:
„ За да стане ясно какъв брой са 211 хиляди тона – ами към 400 000 пространствени кубически метра дървесина или към 40 тира всеки ден са влизали в Топлоелектрическа централа Перник.
Подобни количества дървесина купуваха годишно от най-големите консуматори на дървесина като Монди Стамболийски или Кроношпан.
Естествено това няма по какъв начин да се ревизира, доколкото по това време Топлоелектрическа централа Перник не е регистриран като обект по член 206 на Закона за горите, както изисква закона. “
Присъединете се към нашия
Природозащитниците и държавното управление се споразумяха за отбраната на Кресненското дефиле




